Produkcja materiału opałowego jakim jest ekogroszek polega na odsiarczeniu węgla kamiennego lub brunatnego. Efektem są bardzo małe granulki, które świetnie sprawdzają się przy ogrzewaniu w kotłach zasypowych oraz tych wyposażonych w podajnik materiału. Na dzień dzisiejszy ekogroszek uchodzi za jeden z najbardziej efektywnych materiałów opałowych w Polsce. 

Skuteczne ogrzewanie ekogroszkiem 

ekogroszek tanioOd kiedy zaczęto wprowadzać na rynek kotły zasypowe to otworzyła się wówczas furtka związana z ogrzewaniem materiałami o drobnych frakcjach. Doskonałym przykładem tego typu materiału jest wspomniany już wcześniej ekogroszek. Sporo osób pyta gdzie można zakupić ekogroszek tanio. Otóż w tej kwestii możliwości jest wiele. Ceny tych materiałów używanych przez Polaków do ogrzewania w ostatnich latach bardzo spadły. W związku z tym trudniej byłoby odpowiedzieć gdzie kupić ekogroszek drogo. Pierwszym miejscem jakie koniecznie warto odwiedzić są składy materiałów opałowych. Jeśli w tych miejscach ekogroszku nie znajdziemy to możemy z powodzeniem znaleźć wersje workowaną, która sprzedawana jest w marketach. Żeby jeszcze bardziej zaoszczędzić na ekogroszku możemy zdecydować się na zakup w porze letniej lub nawet na wiosnę. Niekiedy zdarza się tak, że wówczas cena tego materiału jest nawet o połowę niższa niż w jesieni. Zwracajmy jednak koniecznie uwagę na to co jest napisane na opakowaniach. Chodzi o to, że czasami w sprzedaży znaleźć możemy wersje będące podróbką oryginału. 

Ogólnie rzecz biorąc ekogroszek od wielu lat uznawany jest bardzo kaloryczny materiał opałowy. Świetnie sprawdza się on obecnie w wielu systemach grzewczych. Niemniej jednak do jego używania zaleca się stosowanie specjalnych kotłów przystosowanych właśnie do spalania takich materiałów. Cena takiego kotła jest dość trudna do podania z racji różnorodności tych urządzeń.